Rozrywka w internecie była popularna wśród wielu ludzi na całym świecie od momentu powstania tego fenomenu, ale magia internetu jest jeszcze bardziej wspaniała w 2022 roku, gdy świat stanął w miejscu.

Ponieważ większość populacji na świecie zmuszona została spędzać więcej czasu w domu, ludzie zaczęli korzystać z Internetu w sposoby wcześniej ignorowane. Wzrosła liczba osób robiących zakupy online, także te spożywcze, oglądających filmy i seriale na portalach streamingowych, rozmawiających przez Zoom czy Skype… Zmian odnotowano pełno!

Ponieważ rok 2020 koncentrował się głównie na globalnej pandemii, ludzie musieli zdać się na utrzymanie dystansu społeczny, a niektóre firmy musiały też zostać zamknięte, co zmusiło także wiele kasyn naziemnych do zamknięcia drzwi. Z drugiej strony kasyna online były w stanie pozostać otwarte, aby zapewnić dorosłym graczom dostęp do wirtualnych zakładów, także tych na e-sport. 

Nic dziwnego też, że ludzie z całego świata zaczęli szukać najlepszych sposobów i miejsc na oddanie się tego typowi rozrywce. Wspaniałe portale takie jak www.casino-latvia.com/ udostępniają graczom multum możliwości, zatem gracze nie mogą narzekać na brak wrażeń.

Popularne warianty

W ciągu ostatnich kilku lat turnieje e-sportowe przyciągały uwagę wszystkich swoimi ogromnymi nagrodami pieniężnymi. W 2019 r. nastąpił około 30% wzrost tego sektora, ponieważ pula nagród za cały rok wyniosła około 211 milionów dolarów. Jednak z powodu trwającej pandemii przychody były oczywiście znacznie mniejsze w 2020 roku.

W 2020 roku Counter Strike: Global Offensive miał największą łączną pulę nagród wynoszącą 14,75 mln dolarów. Pomimo niższej liczby nagród pieniężnych niż w poprzednim roku, CS: GO jest wciąż uważana za ulubioną grę FPS, która zajmuje pierwsze miejsce na liście.

Inne popularne gry, które znalazły się w 10 najlepszych grach e-sportowych The Esport Observer w 2020 roku pod względem całkowitych wygranych, to między innymi Dota 2, League of Legends i Fortnite. W przypadku Dota 2 w 2020 roku, wygrane różniły się znacznie od poprzedniego roku i wyniosły zaledwie 8,87 mln USD w 2020 roku, w porównaniu z poprzednimi 50 mln dolarów w 2019 roku. Spowodowane to było oczywiście tym, że event The International został przełożony, podobnie jak Fortnite World Cup.

Inne popularne gry w 2020 roku to:

  • Call of Duty: Modern Warfare 
  • Rainbow Six
  • Overwatch
  • PUBG 
  • Hearthstone
  • Rocket League

Wzrost zainteresowania e-sportem

W 2019 roku szacowano, że sektor e-sportu przynosi około 1 miliarda dolarów rocznych przychodów. Ta liczba wciąż rośnie, a liczba odbiorców tego typu rozrywki powiększa się z roku na rok. Wraz z odwołaniem lub przełożeniem tradycyjnych turniejów sportowych w 2020 roku, a także z faktem, że wiele osób spędza jeszcze więcej czasu w domu, liczba widzów wzrosła drastycznie.

Jak pokazują statystyki, łączna liczba widzów e-sportowych na świecie w 2020 roku wyniosła 495 milionów, w porównaniu z liczbą 443 milionów odbiorców w 2019 roku.

W przypadku turnieju e-sportowego IEM Katowice, mimo że impreza musiała odbyć się online w ubiegłym roku, liczba widzów była nadal bardzo imponująca. W trakcie zawodów odnotowano około 18 milionów godzin obejrzanych turniejów, a mecz finałowy zgromadził aż 1 milion widzów.

Ponieważ platformy takie jak Twitch stają się coraz bardziej popularne, miliony streamerów i widzów używają platformy do oglądania rozgrywek, transmisji na żywo i e-sportów. Przewiduje się, że liczba widzów e-sportowych na platformie będzie nadal rosła, a gry takie jak Fortnite, League of Legends i Valorant będą jednymi z najpopularniejszych gier oglądanych w obecnym roku. 

To właśnie te tytuły cieszyć się też będą największym zainteresowaniem typerów online. Zakłady e-sportowe coraz częściej sięgają poziomem popularności tradycyjnym wydarzeniom, zatem bukmacherzy stale powiększają listę dostępnych eventów i dyscyplin. Należy się spodziewać, że fani e-sportu i bukmacherki będą mogli cieszyć się jeszcze większą różnorodnością w nadchodzących latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top Kasyna 2023
5,0 rating
2000 zł bonus + 200 darmowych spinów
5,0 rating
100% bonus do 2000 zł + 200 darmowych spinów
5,0 rating
Bonus: 2000 zł bonus + 100 darmowych spinów
5,0 rating
4000 zł bonus + 125 darmowych spinów
5,0 rating
2000 zł bonus + 200 darmowych spinów